Ogrzewanie
Pompy ciepła
Ogrzewanie
Pompy ciepła
Dobór sposobu ogrzewania w domu jest trudny, a inwestor, przyszły właściciel jeżeli nie buduje trzeciego domu z kolei, musi polegać na doświadczeniu i wiedzy innych. Polecamy się w tym zakresie z pełną odpowiedzialnością. Wykonaliśmy wiele instalacji ogrzewania, modernizowaliśmy istniejące oraz serwisujemy i użytkujemy na co dzień. Jesteśmy gotowi przekazać Ci informacje na temat wad i zalet poszczególnych rozwiązań instalacji ogrzewania jak i źródeł. Doradzimy wybór opcji najlepszej dla twojego domu i dostosowanej pod wybrane źródło ciepła. Wykonując instalacje zrealizujemy ją w taki sposób aby późniejsza eksploatacja była jak najbardziej komfortowa i bezobsługowa.
W ramach usług wykonujemy instalacje :
ogrzewania podłogowego w pełnym zakresie (z wykonaniem podkładu z folii, odpowiedniej grubości warstw styropianu i kolejnej warstwy folii termicznej). Wykonujemy układy regulacji pasywne jak i aktywne z sterownikami pokojowymi
instalacje ogrzewania pod grzejniki
instalacje ogrzewania mat elektrycznych itp.
kompletnych kotłowni
powietrznych pomp ciepła (więcej o pompach poniżej)
kotłów i bojlerów elektrycznych
Powietrzna pompa ciepła umożliwia wykorzystanie ciepła zawartego w powietrzu (nawet przy ujemnych temperaturach), które otacza budynek do jego ogrzania lub chłodzenia, zarówno dla potrzeb instalacji centralnego ogrzewania jak i wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują energię zawartą w otaczającym nas powietrzu w związku z tym nie jest konieczne wykonywanie odwiertów (ograniczenie kosztów inwestycji) tak jak ma to miejsce w przypadku gruntowych pomp ciepła.
Tego typu rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty oraz zaoszczędzić powierzchnię pod zabudowę związane z tradycyjnymi technologiami takimi jak kotły olejowe, gazowe (brak konieczności układania dodatkowych rurociągów zasilających, montowania zbiorników paliwowych, wykonywania odwiertów jak w przypadku pomp gruntowych). Instalacja powietrznej pompy ciepła jest zatem prostsza, szybsza w zabudowie i bardziej efektywna od wspomnianych wcześniej tradycyjnych technologii, co wymiernie przekłada się na koszty związane z jej zabudową i eksploatacją. Powietrzna pompa ciepła typu powietrze-woda umożliwia zatem ogrzewanie wody użytkowej oraz ogrzanie budynku (zarówno przy zastosowanej technologii ogrzewania podłogowego, przy pomocy kaloryferów oraz w systemie mieszanym). Najlepszy współczynnik COP (ilość wytworzonej energii cieplnej w stosunku do wykorzystania energii elektrycznej na pracę sprężarki lub grzałek) pompa osiąga przy współpracy z niskotemperaturowymi emitorami ciepła w budynku.
Pompa ciepła latem może również chłodzić pomieszczenia za pośrednictwem układu podłogowego.